Z czego składa się każdy system do drzwi przesuwnych ROC DESIGN?

Planujesz zakup systemu przesuwnego, ale nie wiesz, czy wybrany przez Ciebie model na pewno wystarczy, aby zamontować działające drzwi przesuwne? Spokojnie, każdy system ROC DESIGN to kompletny zestaw, dzięki któremu zainstalujesz w pełni funkcjonalne drzwi przesuwne.

Dowiedz się, jakie elementy składają się na standardowy system do drzwi!

Wózki (rolki) do drzwi

ROC DESIGN to obecnie aż 12 różnych wzorów wózków, w tym modele ażurowe (z perforacjami). 

Wybierając kształt wózka musisz przede wszystkim upewnić się, że preferowany przez Ciebie model na pewno zmieści się po zamontowaniu drzwi; w tym celu zmierz odległość od sufitu do górnej krawędzi otworu drzwi, a następnie sprawdź w instrukcji danego modelu systemu, jaka jest wysokość wózków po ich zamontowaniu do drzwi.

Prowadnica do drzwi (szyna)

Kupując system ROC DESIGN, możesz wybrać prowadnicę w jednej z trzech dostępnych długości: 195, 240 lub 300 cm. Prowadnice standardowe są dostępne w sprzedaży w pięciu różnych kolorach (czerń, biel, szary, rdza, korozja), natomiast szyny ażurowe (perforowane) sprzedajemy w kolorze czarnym.

Jaką długość prowadnicy wybrać? Przyjmuje się, że długość szyny powinna wynosić co najmniej dwa razy więcej niż szerokość otworu na drzwi, przy czym lepiej, gdy prowadnica jest nieco dłuższa.

Stopery

Są one montowane na obu końcach prowadnicy. Ich zadaniem jest zatrzymanie przesuwanych drzwi, tak aby nie wysunęły się z szyny. W zależności od swoich upodobań, ale także zapasu wolnego miejsca na prowadnicy, możesz umieścić stopery na samych krańcach szyny lub nieco bliżej środka jej długości.

Blokada zabezpieczająca anti-jumper

W zależności od typu wózka zestaw zawiera jeden z trzech rodzajów systemu zabezpieczającego wózki przed ich wyskoczeniem z toru szyny.

Prowadnik dolny

Prowadnik dolny powstrzymuje drzwi przed hałaśliwym i irytującym chybotaniem w trakcie przesuwania. Prowadnik jest niewidoczny po zamontowaniu, ponieważ mieści on się we frezie w dolnej części drzwi.

Nieco inaczej wygląda prowadnik do drzwi szklanych, dostarczany wraz z systemem Thor Glass, który obejmuje szklane skrzydło drzwi z obu stron.

Elementy montażowe

Zarówno wózki jak i prowadnice posiadają osobne zestawy montażowe. Dzięki nim zamontujesz swój system bez konieczności dokupowania wkrętów, podkładek czy innych elementów.

  • No products in the cart.