Przewodnik po akcesoriach dodatkowych ROC DESIGN

Zastanawiasz się nad wyborem systemu do drzwi, ale nie do końca wiesz do czego służą poszczególne akcesoria ? To nie problem! Z tego krótkiego poradnika dowiesz się, kiedy warto rozważyć zakup poszczególnych akcesoriów dodatkowych oraz jak dzięki nim możesz zwiększyć komfort pracy drzwi przesuwnych w Twoim domu.


Domykacze Silent Stop

Silent Stop to mechanizm, dzięki któremu nawet (zbyt) mocno przesunięte drzwi łagodnie oraz cicho wyhamowują, a następnie domykają się. Montując domykacz, najprawdopodobniej widzisz go po raz ostatni. Dlaczego? Ponieważ umieszcza się go po wewnętrznej stronie prowadnicy, zatem jest on niewidoczny od frontu 🙂

Najbardziej komfortowe rozwiązanie to montaż dwóch domykaczy, po jednym na każdym końcu prowadnicy. Dzięki temu drzwi przesuwane w obie strony będą domykać się tak samo cicho.

Kiedy warto przemyśleć zakup domykacza? Przede wszystkim wtedy, gdy planujesz montaż drzwi w domu, np. w przejściu do sypialni. Dzięki temu masz pewność, że drzwi będą pracować naprawdę cicho.

Uchwyty do drzwi

Na rocdesign.pl możesz dobrać aż sześć różnych wzorów uchwytów. Każdy z nich jest dostępny w pięciu kolorach do wyboru. Uchwyty są pokryte taką samą, certyfikowaną powłoką lakierniczą, co prowadnica i wózki, dzięki czemu idealnie komponują się z systemem.

Jak dobrać uchwyty do drzwi przesuwnych? Pamiętaj, że montując drzwi przesuwne w przejściu, nie możesz zamontować wystającego uchwytu na tylnej stronie drzwi, ponieważ wtedy nie rozsuniesz ich do końca (uchwyt będzie blokować drzwi).

Rozwiązaniem jest tutaj wybór uchwytu wpuszczanego na tylną stronę drzwi. Upewnij się tylko, że Twoje drzwi są wystarczająco grube, aby zamontować w nich uchwyt wpuszczany. Informacje o minimalnej grubości drzwi znajdziesz w instrukcji montażu uchwytu (do pobrania na stronie z opisem produktu).

Jeśli z kolei planujesz montaż drzwi szklanych, możesz wyposażyć się w dwustronny uchwyt ST do drzwi szklanych.

Montujesz drzwi dwuskrzydłowe? Rozważ zakup mechanizmu Symetric

To prosty i niezwykle estetyczny mechanizm do jednoczesnego, symetrycznego otwierania i zamykania drzwi dwuskrzydłowych.

Uwaga! Symetric jest kompatybilny wyłącznie z systemami Thor, Thor Glass, Idun, Buri, Skadi oraz Rota.

Grubsze lub cieńsze drzwi niż standard? To nie problem 🙂

Dwa typy tulejek dystansowych pozwalają na montaż drzwi o innej grubości niż zapewnia standard.

Tuleje redukcyjne RE przeznaczone są do wózków i pozwalają na montaż cieńszych drzwi, już o grubości 16-25 mm, natomiast tuleje dystansowe DI montuje się między prowadnicą a ścianą, zwiększając w ten sposób możliwą grubość montowanych drzwi z 42 do 52 mm.

Uwaga! Konstrukcja poszczególnych wózków sprawia, że nie każdy model umożliwia montaż cieńszych lub grubszych drzwi. Jeśli chcesz wiedzieć czy wybrany przez Ciebie model wózków umożliwi Ci zawieszenie niestandardowych drzwi, sprawdź opis systemu (sekcja „dane techniczne”)

Uniwersalny prowadnik dolny

Uniwersalny prowadnik dolny, dzięki regulowanej podstawie, umożliwia zamocowanie drzwi różnych grubości, bez konieczności ich frezowania. Prowadnik jest montowany do ściany, dzięki czemu nie trzeba wiercić w podłodze. Prowadnik można również zamontować w wyfrezowanym rowku drzwi.

Łącznik prowadnic

Łącznik do prowadnic pozwala w prosty i szybki sposób scalić ze sobą dwie prowadnice. Do instalacji łącznika nie potrzebujesz dodatkowych narzędzi, a po zamontowaniu jest on niewidoczny. Łącznik pozwala scalić pary prowadnic o następujących długościach:

  • 1950 i 1950 mm
  • 1950 i 2400,
  • 2400 i 2400 mm.

Kiedy przydaje się łącznik do prowadnic? To idealne rozwiązanie na przykład wtedy, gdy za pomocą przesuwanych skrzydeł chcesz podzielić większe pomieszczenie na dwie strefy i potrzebujesz naprawdę długiej prowadnicy.

Uchwyt do dwóch prowadnic

Za pomocą uchwytu możesz zamonto­wać dwie prowadnice równolegle do siebie, jedna za drugą.

Kiedy warto go użyć? Uchwyt pozwala zbudować dwuskrzydłowe drzwi prze­suwne w sytuacji, gdy dysponujesz zbyt małą ilością miejsca, aby móc rozsunąć drzwi na obie strony. Zamiast tego, po zamontowaniu prowadnic na uchwycie, możesz przesuwać podwójne drzwi na jedną stronę, dzięki czemu oszczędzasz cenne miejsce.

  • No products in the cart.