Jak wyciszyć drzwi przesuwne?

Już widzisz oczami wyobraźni piękne drzwi przesuwne  w swoim domu, ale obawiasz się, że skrzydło będzie przesuwać się głośno jak przejeżdżający pociąg? Nie w przypadku systemów Roc Design 😉 Czytaj dalej i dowiedz się, co sprawia, że drzwi na systemach Roc Design pracują wyjątkowo cicho.

Prowadnik dolny

W skład każdego zestawu Roc Design wchodzi prowadnik dolny. Utrzymuje on pozycję drzwi od dołu i tym samym powstrzymuje skrzydło przed chybotaniem w przód i w tył.

Prowadnik montuje się do podłogi, a następnie umieszcza we frezie w dolnej krawędzi drzwi, więc jeśli przeraża Cię myśl o wierceniu w podłodze, rozwiązaniem jest wybór opcjonalnego prowadnika uniwersalnego, którego można montować także do ściany.

Stopery do drzwi

Stopery to kolejny element, który znajdziesz w każdym zestawie Roc Design. Stopery montuje się na obu końcach prowadnicy, gdzie zatrzymują przesuwające się wózki i to jest ich podstawowa funkcja. Końcówki stoperów są jednak wykonane z tworzywa, dzięki czemu wózek uderzający w stoper nie hałasuje ani nie ściera się.

Domykacze do drzwi

Domykacze Silent Stop sprawiają, że nawet zbyt mocno przesunięte drzwi spowalniają i łagodnie wyhamowują aż do całkowitego zamknięcia lub otwarcia.

Ogromną zaletą domykaczy Silent Stop jest to, że umieszcza się je z tyłu prowadnicy, dzięki czemu pozostają niewidoczne po zamontowaniu.

Silent Stop to akcesorium dodatkowe, które możesz dokupić do każdego systemu Roc Design. Swój system przesuwny możesz doposażyć w jeden lub dwa domykacze (do otwierania i zamykania drzwi).

  • No products in the cart.